Gra terenowa w Krakowie

Gra terenowa w Krakowie

Dnia 24 maja 2017 roku, w Krakowie, odbył się etap wojewódzki Konkursu Patriotycznego Kosą i bagnetem. Polacy w walce o niepodległość pod wodzą Kościuszki i Piłsudskiego, zorganizowany w formie gry terenowej. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Alicja Wielgus, Michał Paciorek, Piotr Pena z klasy IIIa oraz Oliwia Matysiak i Aleksandra Węgrzyn z Ia. Z pierwszymi zadaniami drużyna zmierzyła się w Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym. Kolejne wyzwania czekały na uczestników na ul. Stolarskiej, w Muzeum w Sukiennicach, Pałacu Krzysztofory, Muzeum Narodowym, Towarzystwie Gimnastycznym Sokół oraz Bibliotece Pedagogicznej. W trakcie konkursowych zmagań gimnazjaliści mierzyli się z różnymi zadaniami –  przeprowadzali wywiady, wcielając się w przyjaciół Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego, rozwiązywali zadania związane z dziełami sztuki, kręcili własny film?  Ostatecznie nasza drużyna zajęła III miejsce, w związku z czym jej członkowie znaleźli się w gronie laureatów konkursu. Uroczyste podsumowanie odbyło się 7 czerwca 2017 roku w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Krakowie. Podczas uroczystości wszyscy zaproszeni mieli okazję wysłuchać wykładu dotyczącego życia i działalności Tadeusza Kościuszki, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Justyna Klink-Mroczek. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz