Wycieczka na Leskowiec

Wycieczka na Leskowiec

W sobotę 17 czerwca grupa 39 wytrwałych turystów podjęła trud wyjścia na Leskowiec. Pogoda tym razem nie rozpieszczała, było zimno, mokro oraz wiał nieprzyjemny wiatr. Pierwotna trasa wycieczki z Targanic została zmieniona na adekwatną do warunków pogodowych trasę ze Świnnej Poręby. Zielony szlak prowadził nas przez Suszyce, Jaszczurową Górę, Królewiznę na Groń Jana Pawła II. W pierwszej fazie wędrówki mieliśmy okazję do podziwiania panoramy napełnianego Jeziora Mucharskiego. Po 2,5 godzinnej wędrówce doszliśmy do schroniska Pod Leskowcem. Ciepłe napoje serwowane w zacisznym schronisku miały specjalną wartość docenioną przez wszystkich uczestników wycieczki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy kaplicy na Groniu Jana Pawła II. Był czas na wspomnienia związane z wyborem Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał metalową plakietkę 34 Rajdu Szlakami Jana Pawła II. Niebieski szlak doprowadził nas do Ponikwi skąd autokarem odbyliśmy powrotną podróż do Wadowic. To była ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym. Dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za wspólne wędrowanie na Jałowiec, Turbacz, Czupel, Baranią Górę, Stare Wierchy, Wielką Rycerzową, Wysoką i Babią Górę. Do zobaczenia na szlakach turystycznych, a od września rozpoczynamy nowy sezon. Z turystycznym pozdrowieniem Tadeusz Włodek. zobacz zdjęcia

Napisz komentarz