Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. To międzynarodowe święto zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku w Strasburgu. Celem Europejskiego Dnia Języków jest  propagowanie zalet różnorodności językowej i kulturowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;  zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych przez całe życie, zarówno  w szkole, jak i poza nią,  w  celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery  zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej. Języki łączą ludzi, sprzyjają poznawaniu innych krajów i kultur oraz ułatwiają wzajemne zrozumienie. Propagowanie wielojęzyczności może zwiększyć perspektywy życiowe obywateli, poprawić ich szanse na rynku pracy i ułatwić dostęp do usług. Może ona również przyczynić się do solidarności poprzez wzmocniony dialog międzykulturowy. Z okazji Europejskiego Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia:  począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci i odbywających się z ich udziałem, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Europejskiego Dnia Języków (EDJ). W ramach Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole uczniowie oglądnęli prezentację multimedialną na temat języków świata i dyskutowali o potrzebie nauki języków obcych. Wykonali także plakaty – kolaże tematycznie związane z językami obcymi. W związku z Europejskim Dniem Języków Obcych zachęcamy uczniów do udziału w konkursie na najciekawsze logo na koszulkę. Zainteresowanych prosimy o zaprojektowanie logo (zawierającego grafikę lub napisy) na temat języków obcych i przesłanie go do 30 grudnia 2017r. na adres edj@interia.eu . Więcej szczegółów można uzyskać u nauczycieli języków obcych. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz