Popatrz w niebo

Wszystkich miłośników astronomii zapraszam na obserwację letnich gwiazdozbiorów, Księżyca oraz Saturna. Spotykamy się w piątek 8 września 2017 r. o godzinie 20.00 obok pływalni Delfin w Wadowicach. Następnie przechodzimy na Dzwonek, miejsce obserwacji nieba.  Planowany powrót ok. godziny 22.00. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszam z rodzicami. Mile widziane lornetki oraz latarki „czołówki”.  Serdecznie zapraszam, ponieważ pogoda sprzyja astronomicznym obserwacjom!  Tadeusz Włodek.

Dziękuję wszystkim obecnym na obserwacji za przyjęcie zaproszenia. Było nas 42 osoby! Dzięki sprzyjającej pogodzie była okazja zobaczyć gwiazdozbiory: Wielką i Małą Niedźwiedzicę, Lutnię z Wegą, Łabędzia z Denebem, Orła z Altairem, Kasjopeję, Andromedę. Była okazja zobaczyć „Trójkąt letni” oraz „garbaty” Księżyc. Było warto wyjść z domu i zobaczyć fragment letniego nieba. Dziękuję za wspólnie spędzony piątkowy wieczór. zobacz zdjęcia