7b w Ogrodzie Doświadczeń

7b w Ogrodzie Doświadczeń

Tradycją naszej szkoły jest Szkolny Dzień Edukacji Regionalnej. W tym roku szkolnym był to 21 września. Uczniowie klas 7a i 7b spędzili niemal cały ten (niestety deszczowy) dzień w Krakowie. W Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema podczas warsztatów „Trąbka kibica” poznali fizyczne aspekty dźwięku, a swoje wokalne umiejętności mogli odczytać na ekranie oscyloskopu, a hałas, który tak lubią był wyjątkowo dozwolony. Na terenie ogrodu  odbyła się praktyczna lekcja fizyki bowiem rozmieszczone tam urządzenia (kołyska Newtona, równia Galileusza, powietrzna armata, kamienne cymbały, rura głosowa, kiwaczki-równoważnie, magnetyczne wyścigi, kalejdoskop gigant i wiele, wiele innych)były do ich dyspozycji.  Muzeum Przyrodnicze gromadzi żywe okazy fauny i flory z najodleglejszych zakątków świata. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć rekina bambusowego, mureny, piranie warany, tropikalne żaby, kameleony, najmniejsze na świecie małpki -tamaryny białoczube, jadowite węże, a także wiele gatunków pająków i skorpionów. Podczas warsztatów „Las tropikalny”  poznali wiele gatunków roślin tropikalnych, a wśród nich dobrze znane bananowce, cytrusy, kawę, goździki, kardamon i wanilie.  To była wspaniała lekcja przyrody, fizyki i biologii. Beata Sudnicka. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz