Noc Naukowców

Noc Naukowców

W piątkowe popołudnie i wieczór 29 września, 49 uczniów klas gimnazjalnych wraz z opiekunami uczestniczyło w XI Nocy Naukowców. Tym razem gościliśmy w Akademii Górniczo-Hutniczej. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Dysponując mapami kampusu AGH oraz programem  tego wydarzenia docierali do poszczególnych pawilonów, uczestnicząc w wykładach, pokazach i warsztatach. Było w czym wybierać. Oto przykładowa tematyka spotkań: „Przetwarzanie dźwięku i obrazu w życiu codziennym”, „Z metalami można (prawie) wszystko”, ” Lewitacja magnetyczna z zastosowaniem nadprzewodnika”… . Noc  Naukowców cieszyła się bardzo dużą frekwencją i nie zawsze było można dotrzeć na wybrany pokaz lub wykład. Wracaliśmy do Wadowic bardzo zadowoleni, z poczuciem bardzo dobrze spędzonego czasu. Dziękuję pani dyrektor  M.Niewidok, paniom B.Studnickiej i E.Bednarczyk za pomoc w zorganizowaniu tego ciekawego wyjazdu. Zobacz zdjęcizdjęcia grupy z IIa   Relacja grupy z IIa  Noc Naukowców IIa-2

Napisz komentarz