Wycieczka na Rysiankę

Wycieczka na Rysiankę

W sobotę 21 października 2017 r. 58 uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyło w wycieczce na Halę Rysianka. Po godzinnej podróży do Sopotni Wielkiej, rozpoczęliśmy część górską wycieczki. Wcześniej mieliśmy okazję zobaczyć jeden z  największych wodospadów w Beskidach. Pierwszy etap wycieczki to wędrówka czarnym szlakiem na Kotarnicę. Po dłuższym odpoczynku połączonym z oglądaniem panoram górskich, wyruszyliśmy niebieskim szlakiem na Romankę. Jest to najwyższy szczyt gniazda Lipowskiej i Rysianki o wysokości 1366 m n.p.m. Następnie przez Przełęcz Pawlusią żółty szlak zaprowadził nas do schroniska na Hali Rysianka. Odpoczynek w schronisku (i przed schroniskiem) wynagrodził trudy dotychczasowej wędrówki. Schodziliśmy niebieskim szlakiem do Sopotni Wielkiej. Autokar wyjechał na spotkanie, co bardzo nas  wycieczkowiczów ucieszyło. Wracaliśmy do Wadowic przez Jeleśnię, Pewel Wielką, Hucisko, Suchą Beskidzką. Wycieczka była dość forsowna, tym bardziej należą się słowa uznania dla najmłodszych uczestników z klas 1-3. Szczególne gratulacje należą się Franiowi Kręciochowi z Oddziału Przedszkolnego !!! „skubany dał radę” . Do zobaczenia na kolejnej wycieczce 18 listopada. Gdzie? – odpowiedź  wkrótce. zobacz zdjęcia

Napisz komentarz