Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W naszej szkole już od środy 8 listopada rozpoczęte zostały obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Okolicznościową akademię przygotowali uczniowie klasy IIIc gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni pani Janiny Kajdas oraz uczniowie klasy 5c wraz z wychowawczynią panią Anną Janik Lempart. Występujący świetnie się prezentowali (zobaczycie to na załączonych zdjęciach). Klasa trzecia zainscenizowała lekcję historii nawiązującą do historii walk o niepodległość. Zrobili to z wielką swobodą i zaangażowaniem  przez co publiczność koncentrowała się na przekazywanych treściach. Dzieci z klasy 5c pięknie śpiewały pieśni patriotyczne i piosenki nawiązujące  do listopadowych dni 1918 roku.            Nie zabrakło „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani”, „Pierwsza Brygada”. Wszyscy zasiewali Rotę. Akompaniowała pani Agnieszka Handzlik. To była piękna lekcja historii. Również dzieci z najmłodszych klas zaprezentowały znajomość wierszy i piosenek nawiązujących do ojczyzny, rodzinnego domu, i dumy z bycia Polakiem. Corocznym zwyczajem, wyruszamy na kolejny XXVI Rajd Szlakami Legionów. relacja z rajdu w sobotę 11  listopada. zobacz zdjęcia

Napisz komentarz