Szkolni Ekofani ponownie ruszają…

Szkolni Ekofani ponownie ruszają…

Począwszy od miesiąca października uczniowie  klas 3 zaczęli kolejny cykl spotkań prowadzonych przez  wykładowców- biologów z firmy Jaku Edukacja Przyrodnicza.  Warsztaty prowadzone są w ramach projektu „Szkolni Ekofani” dofinansowanego przez Urząd Gminy Wadowice.  Do tej pory uczniowie uczestniczyli w takich oto spotkaniach : ,,Śladami dzikich mieszkańców lasów” , ,,Energia w przyrodzie”, ,, Dlaczego nasze ptaki odlatują do ciepłych krajów?”, ,,Czy rośliny mają dzieci ?”. W czasie październikowych zajęć  trzecioklasiści poznawali różne gatunki owadów, poznawali ich budowę, podział na grupy i główne ich cechy. Na dzisiejszych dotyczących pszczół i ich kuzynów zapoznawali się z cyklem rozwojowym pszczół, poznawali różnice budowy pomiędzy błonówkami, sposoby budowania gniazd tych owadów. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz