Warsztaty w Muzeum Miejskim

Warsztaty w Muzeum Miejskim
W dniu 9 i 10 listopada klasy 4b oraz 5a i 5b uczestniczyły w warsztatach „Zapomniana listopadowa tradycja”, związanych z  rocznicą Odzyskania Niepodległości.  Te bezpłatne spotkania edukacyjno – warsztatowe dla uczniów zorganizowane zostały przez Muzeum Miejskie w Wadowicach. W przeddzień uroczystości dzieci miały okazję zapoznać się  z tradycją obchodzenia święta 11 listopada, zwłaszcza ze zwyczajem uroczystego ozdabiania okien i balkonów. Uczniowie dowiedzieli się, jakie były okoliczności i przyczyny odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Ważną częścią warsztatów okazało się  samodzielne wykonanie ozdób i plakatów patriotycznych. Przygotowane przez uczniów prace ozdobiły sale lekcyjne i stały się niewątpliwie  jednym z elementów pielęgnowania tradycji patriotycznych. zobacz zdjęcia

Napisz komentarz