Wycieczka klas piątych do Krakowa

Wycieczka klas piątych do Krakowa

W dniu 7 listopada klasy 5 wybrały się po raz kolejny na wycieczkę do Krakowa. Tym razem celem naszej wycieczki było zwiedzanie Wawelu i Katedry Wawelskiej.  Po podziale na 3 grupy rozeszliśmy się do Komnat, Skarbca i Zbrojowni. Uczniowie mogli poznać kawałek historii  Polski . Wiele rzeczy przykuło ich uwagę, m.in. armaty, arrasy, zbroje jak również przepiękna biżuteria i stroje. Ten historyczny okres przybliżyły piątoklasistom wspaniałe przewodniczki, które potrafiły zaciekawić nawet najbardziej znudzonych turystów. Po krótkiej przerwie wszyscy zaopatrzeni w zestawy słuchawkowe udali się wraz z Księdzem Grzegorzem do Katedry. Niesamowita wiedza i sposób opowiadania naszego byłego pedagoga pozwoliła na zgłębienie tajemnic tego miejsca. Atrakcją okazało się również wejście wąskimi i stromymi schodami na Wierzę Zygmuntowską. Każdy mógł dotknąć serca Dzwonu Zygmunta i pomyśleć życzenie, które mamy nadzieję, że się spełni. Pełni wrażeń wszyscy wrócili do Wadowic cali i zdrowi, a co najważniejsze z uśmiechem na twarzy i wiedzą w głowie. zobacz zdjęcia

Napisz komentarz