Wycieczka na Leskowiec

Wycieczka na Leskowiec

Złota polska jesień? Dzisiaj tak trudno uwierzyć,  że to piękna pora roku! 19 października 2017 roku (tak to w tym roku!) uczniowie klasy 7 b mieli wyjątkowe szczęście podziwiać piękno jesieni na LESKOWCU. Leskowiec (922 m n.p.m.) to szczyt we wschodniej części Beskidu Małego, w Pasmie Łamanej Skały. Wraz z wychowawcą i panią Marią Filek zdobyli szczyt od strony Jamnika  (szlak zielony – łagodny), a z powrotem schodzili szlakiem niebieskim do Ponikwi. Podczas wędrówki uczniowie układali fajne, pouczające wierszyki o tematyce przyrodniczej, rozpoznawali gatunki roślin, a na szczycie brali udział w konkursach, podziwiali piękno krajobrazu i odpoczywali. Wszyscy bez wyjątku  wykazali się wiedzą, kreatywnością, okazali się być  świetnymi piechurami i mieli doskonałe humory. Piękno przyrody, słońce i świeże powietrze ma doskonały  wpływ na  nasze zdrowie, samopoczucie  i dlatego już planujemy następną górską wędrówkę. Bardzo dziękuję pani Marysi za pomoc, a uczniom za wzorowe zachowanie! B. Studnicka Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz