Wycieczka na Łamaną Skałę

Wycieczka na Łamaną Skałę

W sobotę 9 grudnia 2017 r. 47 uczniów, nauczycieli i rodziców uczestniczyło w wycieczce na Łamaną Skałę. Pogoda w Wadowicach jesienna a wjeżdżając do Rzyk, poczuliśmy lekki oddech zimy. Wędrówkę rozpoczęliśmy z ośrodka rekreacyjnego Czarny Groń. Po dojściu do parkingu w Rzykach Praciakach, ski-busami dojechaliśmy w rejon dolnej stacji wyciągu narciarskiego. Żółty szlak prowadził nas w kierunku Łamanej Skały. Śniegu przybywało w miarę zdobywania wysokości. Sceneria wokół zmieniła się diametralnie. Jesień ustąpiła zimie. Miejscami było ponad pół metra śniegu. W rejonie przełęczy Anula, Święty Mikołaj zostawił słodką niespodziankę. Była sposobność uzupełnienia kalorii straconych w czasie stromego podejścia. Żółty szlak trawersując szczyt Łamanej Skały, mijając ośrodek narciarski „Pracica -ski” doprowadził nas do klimatycznego schroniska studenckiego Pod Potrójną. Po krótkim pobycie w tym ciekawym miejscu, wyruszyliśmy zwiedzić interesujący ostaniec skalny Zbójeckie Okno na Zakocierzu. Ostatnim etapem wycieczki było zejście  trasą narciarską do Rzyk Praciaków. Młodsza część uczestników wycieczki sprawdzała „śliskość śniegu” na trasie narciarskiej. To była ciekawa, przeprowadzona w zimowej scenerii wycieczka. Wszyscy mieli okazję do dotlenienia i przewietrzenia swoich płuc. Zapraszam na kolejną wycieczkę w styczniu, informacja o miejscu i terminie wycieczki już wkrótce. Z turystycznym pozdrowieniem Tadeusz Włodek. zobacz zdjęcia,    zdjęcia p. Brózdy

Napisz komentarz