Zima na Gibasowym Wierchu

Zima na Gibasowym Wierchu

W sobotę 20 stycznia 2018 r.  41 osobową grupą wyruszyliśmy na poszukiwanie zimy. W kalendarzu zima trwa od miesiąca, natomiast w przyrodzie dobrze się czuje tylko wysoko w górach. Wyruszyliśmy z miejscowości Kocoń a dokładniej z Przełęczy Kocońskiej. Niebieski szlak prowadził nas w kierunku północnym w rejon Łamanej Skały. Powoli zdobywaliśmy wysokość, śniegu było coraz więcej. Po dojściu do zielonego szlaku przeszliśmy nim na „Gibasowe Siodło”. Skorzystaliśmy z gościny pana Staszka, ognisko rozpaliliśmy na śniegu, paliło się całkiem dobrze. Upieczone kiełbaski spożywane w warunkach zimowych na świeżym powietrzu smakowały bardzo, bardzo… Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia przed kapliczką na Gibasach, rozpoczęliśmy drogę powrotną. Zielonym szlakiem przez przełęcz Anula i przełęcz pod Smrekowicą schodziliśmy do Krzeszowa. Po drodze mijaliśmy wierzchołek Czarnej Góry, przeprawialiśmy się przez zamarznięty potok i przechodziliśmy obok Górniczej Kapliczki pod Gronikiem. W Krzeszowie czekał autokar – jego widok wszystkich bardzo ucieszył. W książeczce GOT wpisujemy: Grupa górska – BZ-03, Trasa – Kocoń Przydawki – Gibasówka-Anula- Krzeszów Dolny. Punkty – 21, różnica wysokości – 325 m. Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas. Gratuluje najmłodszemu uczestnikowi wycieczki, pięcioletniemu Klemensowi dużej dzielności i wytrwałości. Przeszliśmy prawie 15 kilometrów!  następna wycieczka 3 marca – „Z Krościenka do Sromowców Niżnych” zapraszam!  zobacz zdjęcia z wycieczki   zdjecia pani Beaty   zdjecia pana Piotra

Napisz komentarz