Majowe święta

Majowe święta

Witaj maj, trzeci maj, dla Polaków błogi raj – Słowami tej piosenki cała społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 5 uczciła 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Każda grupa wiekowa uczestniczyła w uroczystym apelu poświęconym majowym świętom: 1 Maja, 2 Maja i 3 Maja. Podkreślono znaczenie symboli narodowych – godła, flagi i hymnu państwowego. Wśród klas 1 – 3 każda klasa przygotowała jeden krótki punkt programu – rys historyczny, wiersz lub piosenkę. Apel dla klas 4 – 7 przygotowała klasa 4c pod kierunkiem Pani Barbary Filek, a dla klas gimnazjalnych IIc z Panem Januszem Szusterem. Ta uroczystość wpisuje się nie tylko w tradycję naszej szkoły, ale jest także elementem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękuję klasom i wychowawcom za piękne przygotowanie tego szkolnego święta. W czasie apelu wyróżniono ucznia klasy 6b Mateusza Jachimczyka który został laureatem konkursu Krakowska Matematyka oraz finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych. Pogratulowano również zwycięzcom zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Wadowic oraz dziewczętom które zwyciężyły w zawodach Bieg o czyste powietrze. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz