„Piątka” najlepsza

„Piątka” najlepsza

Uczennice klasy 2A gimnazjum Szkoły Podstawowej   nr 5 w Wadowicach przystąpiły 27 kwietnia do Gminnego  Konkursu wiedzy o krajach Niemieckojęzycznych i Anglojęzycznych , odbywającego się w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach. Przygotowania odbywały się pod opieką nauczycieli języka niemieckiego Renaty Wacławik i języka angielskiego Seweryna Wojasa. W zawodach wystartowało 24 uczniów z 8 szkół gminy Wadowice. Uczniowie rozwiązywali test w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim,  mając 60 minut i 60 pytań. Po rozwiązaniu testu  młodzież  została zaproszona na  spektakl teatralny ” Śluby  panieńskie”, przygotowany przez uczniów SP 4. Dziewczęta z SP 5 osiągnęły świetne wyniki. Zajęły dwa miejsca na podium konkursu: Sonia Blak- 2 miejsce oraz  Natasza Żołnierek – 3 miejsce. Dzięki dużej ilość zgromadzonych  punktów Wiktorii Gawlik drużynowo Szkoła Podstawowa nr 5 ex aequo z SP nr 4 zajęły  PIERWSZE miejsce w gminie, uhonorowane pucharem.  Serdecznie gratulujemy uczennicom za zaangażowanie w przygotowania do konkursu oraz liczymy na dobry wynik w następnej edycji konkursu. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz