Szkolny Dzień Teatru

Szkolny Dzień Teatru

27 kwietnia br. odbył się kolejny już Szkolny Dzień Teatru. Ma on w naszej szkole wieloletnią tradycję oraz cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodych aktorów – amatorów. Także i tym razem uczniowie poszczególnych klas pod opieką swoich wychowawców przygotowali krótkie etiudy teatralne. Tematami spektakli były znane utwory literackie, baśnie, a także współczesne życie uczniów. Pan Dyrektor  Tadeusz Włodek, który inaugurował Festiwal oraz towarzyszył dzieciom w trakcie oglądania występów, podkreślał zaangażowanie i wysoki poziom przygotowanych prezentacji teatralnych. Całość prowadziła Pani Joanna Bartkowiak – Opiekunka Szkolnego Koła Teatralnego i  organizator tego przedsięwzięcia, zaś przerwy pomiędzy występami zapełniała zabawą Opiekunka Szkolnego Samorządu – Pani Beata Studnicka. W trakcie Szkolnego Dnia Teatru prezentowały się kolejno klasy: 4a z inscenizacją „Smerfy” (Pani Bogumiła Pająk), 4b „Pani Twardowska” (Pani Alina Dyrcz-Kowalska), 4c „Bajka Kołowrotka” (Pani Barbara Filek), 5a „Królewna Śnieżka” (Pani Marta Wyka), 5b „Szkolne sprawy” (Pani Joanna Bartkowiak), 5c „Lokomotywa” (Pani Anna Janik-Lempart), 6a „Jeden dzień z życia ucznia” (Pani Katarzyna Gajczak), 6b „To tylko kabaret” ( Panie Maria Filek i Renata Janiczak), 7a „Dziady” (Pani Dominika Konopka) oraz 7b „W poczekalni” (Pani Beata Studnicka). Pomimo, że Festiwal nie miał charakteru konkursu i każda z klas otrzymała pamiątkowy dyplom. Jednak na koniec Szkolnego Dnia Teatru każdy z uczestników miał możliwość zagłosowania na spektakl, który najbardziej mu się podobał. Tym sposobem nagrodę publiczności i słodki upominek otrzymała klasa 7b. Na uwagę zasługuje kolejny taneczny talent, który objawił się podczas prezentacji klasy 6b. Norbert Latek swoim występem nie tylko zachwycił swoich rówieśników, ale także  porwał do zabawy całą grupę. Te niecodzienne wrażenia artystyczne pozostaną na długo w pamięci młodych widzów
i z pewnością staną się inspiracją przy tworzeniu kolejnych spektakli.  Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz