Wycieczka do planetarium

Wycieczka do planetarium

17.04.2018 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły klasy szóste pod opieką swoich wychowawczyń wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Planetarium w Chorzowie oraz Egzotarium w Sosnowcu. Organizatorką wycieczki, a zarazem jej kierownikiem była pani Beata Studnicka. Po dotarciu do Chorzowa pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w obserwatorium oraz ciekawe zajęcia w stacji klimatologicznej. Następnie udaliśmy się na dwugodzinny seans pt. ?A jednak się kręci?. Wizyta w Planetarium pozwoliła nam utrwalić wiadomości związane z ruchem obiegowym i obrotowym Ziemi, Układem Słonecznym oraz teorią heliocentryczną Mikołaja Kopernika. Ponadto przybliżyła nam układ i rozmieszenie niektórych gwiazd i gwiazdozbiorów na sferze niebieskiej w zależności od aktualnie panującej pory roku. Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w Egzotarium w Sosnowcu. W budynku tym mieliśmy okazję podziwiać wiele gatunków egzotycznych roślin i zwierząt z różnych stref klimatycznych i geograficznych świata. Takich lekcji przyrody zdecydowanie mogłoby być więcej. Serdecznie dziękujemy pani Beacie za przygotowanie dla nas tak interesującej i innej niż zwykle lekcji przyrody w terenie.  Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz