Wycieczka na Bendoszkę Wielką

Wycieczka na Bendoszkę Wielką

W sobotę 21 kwietnia 2018 r. piękna wiosenna pogoda towarzyszyła 51 uczestnikom wycieczki na Bendoszkę Wielką w Beskidzie Żywieckim. Wędrówkę rozpoczęliśmy w Rycerce Górnej Koloni. Zielony szlak doprowadził nas  do schroniska górskiego na przełęczy Przegibek. W czasie prawie godzinnego odpoczynku była okazja do zjedzenia drugiego śniadania oraz do wsłuchania się w odgłosy rozbudzonej przyrody. Z Przegibka wyruszyliśmy w kierunku Bendoszki Wielkiej. Panoramy jakie roztaczały się  ze szczytu zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. W kierunku południowym widoczne były szczyty Małej i Wielkiej Fatry, Tatr Niżnych, Tatr Zachodnich. Na północy w całej okazałości prezentował się Beskid Śląski z Baranią Górą, Beskid Żywiecki z Babią Górą i Pilskiem a na samym horyzoncie widoczny był Beskid Mały z Leskowcem. Następnie schodziliśmy na przełęcz Przysłóp Potócki , zielona trawka zapraszała do krótkiego odpoczynku. Podejście na Praszywkę Wielką  choć krótkie kosztowało wszystkich sporo potu. Potem już tylko przyjemne zejście do Rycerki Dolnej gdzie czekał na nas autokar. Wycieczka bardzo udana, pogoda i widoczność znakomita. Dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki za wspólnie spędzoną kwietniową sobotę. Następna wycieczka zaplanowana jest na 19 maja, jedziemy na pogórze Ciężkowickie, zwiedzamy cmentarze wojenne z I wojny światowej, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Zobacz zdjęcia   Zdjęcia K. Brózdy     Zdjęcia p. Gibas   

Do książeczki GOT wpisujemy: Grupa Górska BZ-02, trasa: Rycerka Górna – Przegibek – Bendoszka Wielka – Praszywka Wielka- Rycerka Dolna. Punktów 17 (to jest właściwa liczba punktów), różnica wysokości 473 m. 

Napisz komentarz