Czytomania

Czytomania

Na kulturalnej mapie Polski przez ostatnie dni Wadowice świeciły jasnym słońcem, a słupki aktywności podskoczyły gwałtownie w górę, osiągając wyjątkowo wysokie wartości. Wszystko to za sprawą Czytomanii – Wadowickiego Festiwalu Książki, który odbywał się w dniach 10-12 maja 2018 r. Klasa 5 c maiła okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci i młodzieży Beatą Ostrowicka., która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swoich inspiracjach twórczych i planach wydawniczych na bliższą i dalszą przyszłość. Młodzież dowiedziała się jak powstaje książka od samego początku do trafienia na półki księgarni. Klasa II a gimnazjum uczestniczyła uczyła się trudnej sztuki komiksów. Poznali w jaki sposób pokazywać emocje z pomocą rysunku i w jaki sposób wpleść w niego tekst. Uczniowie wyszli z warsztatów z uśmiechem na twarzy i myślę, że na długo pozostaną w ich pamięci ciekawe słowa, które padały z ust zaproszonych gości. Anna Janik-Lempart. Zobacz zdjęcia

 

Napisz komentarz