Szermierka moja pasja

Szermierka moja pasja

Warto być aktywnym, mieć zainteresowania, uprawiać sport. Tosia Skorczyńska z klasy 5c uprawia elitarną dyscyplinę sportową – szermierkę.Tosia trenuje w Klubie Szpada Wadowice pod okiem Eugeniusza Olesiaka, wybitnego sportowca i pedagoga. Treningi trwają dwie godziny, pięć dni w tygodniu. Tosia ten sezon kończy niemałym sukcesem. W poniedziałek dostaliśmy informację, że decyzją Małopolskiego Związku Szermierczego została powołana do reprezentacji województwa w Pucharze Europy, który odbędzie się w dniach 26-27 maja w Kownie na Litwie. W czerwcu natomiast walczyć będzie w Pucharze Masters na zamku w Niepołomicach. Jest to turniej ogólnopolski, w którym bierze udział 8 zawodniczek z najwyższą punktacją po trzech Pucharach Żubrów. Tosia z „piątki” jest piąta 🙂 Gratulujemy i życzymy powodzenia w rozwijaniu swojego talentu.

Napisz komentarz