Babia Góra 16 czerwca 2018 r.

Babia Góra 16 czerwca 2018 r.

W sobotę 16 czerwca 32 uczniów, rodziców i pani Benilda Pena (pani Benilda w ciągu trzech lat uczestniczyła we wszystkich sobotnich wycieczkach – dziękuję i gratuluję wspaniałej kondycji !) uczestniczyli w wycieczce na Babia Górę. Ta wycieczka poświęcona była naszemu wielkiemu rodakowi Janowi Pawłowi II, który wiele razy odwiedzał Królową Beskidów. Trasa wycieczki wiodła czerwonym szlakiem (GSB) z przełęczy Krowiarki przez Sokolicę, Kępę, Gówniak na Diablak. Zaplanowaliśmy również wejście na Małą Babią Górę. Schodząc z Diablaka na przełęcz Brona podjęliśmy wysiłek wejścia na ten szczyt. W schronisku na Markowych Szczawinach był zasłużony prawie godzinny odpoczynek. Schodziliśmy do Zawoi Markowej gdzie czekał autokar. O godzinie 16.00 byliśmy w Wadowicach. Pogoda dopisała rewelacyjnie, nie było zbyt gorąco a panoramy wspaniałe! Gratuluję sześcioletniej Emilce która świetnie zniosła trudy wycieczki a wszystkim dziękuje za wspólnie spędzony czas  w tak pięknych „okolicznościach przyrody”. Pojawiła się inicjatywa wspólnego ogniska dla wszystkich uczestników wycieczek. Ognisko w piątek 22 czerwca godzina 17.00 bulwary nad Skawą. Panie: Bożena Gibas  i Zofia Ogiegło udzielają informacji w tej sprawie. zobacz zdjęcia  

Do książeczki GOT wpisujemy: Grupa BZ-02, trasa: Krowiarki-Diablak-Mała Babia-Markowe Szczawiny-Zawoja Markowa. Punktów 27, różnica wysokości – 713 m.

Napisz komentarz