Kino-szkoła

Kino-szkoła

W dniach 7 i 12 czerwca uczniowie wzięli udział w ostatnim już spotkaniu KinoSzkoły. Dzieci z klas 1-3 obejrzały film Roberta-Adriana Pejo Łapa, natomiast klasy 4-6 Tarapaty w reżyserii Marty Karwowskiej. Od września 2017 r. w naszej szkole realizowany jest bowiem Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej KinoSzkoła. W ramach tego przedsięwzięcia w trakcie kończącego się już roku szkolnego młodzi widzowie obejrzeli pięć interesujących projekcji filmowych i uczestniczyli w warsztatach poświeconych tematom związanym z realizacją Programu. Dzieci w swoich grupach wiekowych zobaczyły filmy: Gabriel w reż. Mikołaja Haremskiego, Ania z Zielonego Wzgórza reż. John Kent Harrison, Spacer z dinozaurami reż. Richard Dale, Barry Cook, Neil Nightingale, Mecz o wszystko
w reż. Jay Shapiro, Dzika Afryka reż. Patrick Morris, Neil Nightingale, Rock Dog. Pies ma głos! reż. Ash Brannon. Projekt adresowany jest m.in. do uczniów szkół podstawowych oraz do ich nauczycieli i wychowawców. Został przygotowany przez doświadczonych pedagogów, psychologów i filmoznawców na bazie podstaw programowych realizowanych w szkołach, a tytuły filmów dobrane są stosownie do konkretnego zagadnienia. Jego głównym celem jest wykorzystanie filmu i nowych mediów w edukacji „ku wartościom”. Program oparty jest na dwóch głównych komponentach: zajęciach z projekcją filmową oraz warsztatach medialnych. KinoSzkoła objęta jest patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a sam projekt realizowany jest przy wsparciu Sieci Kin Studyjny i Lokalnych oraz Filmoteki Narodowej. W 2013 r. program otrzymał nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Ponad to program posiada Certyfikat Filmoteki Narodowej i Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej w Łodzi.

 

Napisz komentarz