Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 23-24.05 uczniowie klas piątych i 7a wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Wrocławia i Gór Stołowych.  W pierwszym dniu dzieci miały okazję podziwiać arcydzieło polskiego malarstwa – „Panoramę racławicką”autorstwa W. Kossaka i J. Styki. Następnie zobaczyli słynne wrocławskie ZOO wraz z Afrykarium, gdzie obejrzeli zwierzęcych przedstawicieli kolejnych kontynentów. Kolejną atrakcją był spacer po Wrocławiu. Młodzi turyści wyjechali na wieżę w Katedrze Wrocławskiej i podziwiali okazałą panoramę miasta. Wrocław zachwycił też licznymi zabytkami m.in. Ratuszem czy Uniwersytetem. Uczniów szczególnie zaciekawiły liczne krasnale ukryte w różnych zakątkach. Na koniec dnia dzieci przeszły wzdłuż Odry przez jeden z mostów podziwiając Ostrów Tumski.  Atrakcją kolejnego dnia były Góry Stołowe. Dzieci weszły w labirynt Błędnych Skał podziwiając naturalny krajobraz Parku Narodowego. Następnie przejechały do Kaplicy Czaszek w Kudowej Zdrój. To niezwykłe miejsce stało się inspiracją do trudnych rozmów o śmierci i przemijaniu. W drodze powrotnej dzieci pełne pozytywnych emocji wymieniały wrażenia dotyczące tej niezwykłej wycieczki. Do Wadowic młodzież przyjechała ze śmiechem i piosenką na ustach. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz