Muzeum Zabawki Ludowej w Stryszawie

Muzeum Zabawki Ludowej w Stryszawie

20.09. 2018r. w Dniu Edukacji Regionalnej klasa 5a wraz z wychowawczynią oraz opiekunami panem Andrzejem Bańdurą i rodzicami wybrała się na wycieczkę do Muzeum Zabawki Ludowej do Stryszawy. Było to niesamowite przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zabawki, które pamiętają we współczesnych czasach starsi przykuły uwagę młodszych. Wspaniałą zabawą było malowanie drewnianych figurek, oraz możliwość zabawy eksponatami. Zainteresował nas też film, jak wytwarza się krok po kroku drewniane zabawki oraz opowieść o twórcach pierwszych drewnianych figurek. Na koniec zwiedziliśmy dom z wyposażeniem sprzed lat. Każdy z nas miał możliwość zakupienia pamiątki i ruchu na świeżym powietrzu na placu zabaw. Jesteśmy zadowoleni! Polecamy to miejsce młodszym i starszym. Bogumiła Pająk. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz