Noc Naukowców 2018

Noc Naukowców 2018

W piątkowe popołudnie 28 września grupa 56 uczniów z klas szóstych, siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum uczestniczyło w XII edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Tym razem gościliśmy w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Uczniowie podzieleni na grupy, według przygotowanego programu uczestniczyli w pokazach, warsztatach, wykładach oraz w grze terenowej. Oferta zajęć przygotowana przez organizatorów była bardzo bogata, można było zwiedzić np. laboratorium wzrostu monokryształów,  laboratorium pomiaru radioaktywności w środowisku, laboratorium badań magnetycznych, laboratorium aparaturowych źródeł neutronów. Niektórzy sprawdzali swoją wiedzę  wiedzę rozwiązując quizy. Ciekawym  urozmaiceniem była galeria prac plastycznych Fizyków pracujących w Instytucie. Czas szybko uciekał, po pięciu godzinach pożegnaliśmy gościnne miejsce. Wyjazd w opinii uczestników bardzo udany, dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i pozwolił na otarcie się o tajniki cząstek elementarnych. Dziękuję  paniom Małgorzacie Niewidok i Beacie Studnickiej za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu. Tadeusz Włodek . Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz