Pierwszy turniej mini siatkówki dziewczat i chłopców

Pierwszy turniej mini siatkówki dziewczat i chłopców

Dnia 13 października 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Wadowicach, rozegrano pierwszy Turniej Ligowy Mini Siatkówki „Trójek” Chłopców i Dziewcząt roczników 2006 i młodszych. Idea stworzenia ligi dla młodych siatkarzy powstała w ubiegłym roku z inicjatywy ludzi na co dzień pracujących ze sportowo aktywną młodzieżą. Pani Renata Wacławik ( UKS Sokół Zator) – pomysłodawca, Agnieszka Handzlik ( Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach ) Monika Suknarowska ( Szkoła Podstawowa w Wysokiej ), Dariusz Prorok ( UKS Zalew Świnna Poręba ), już w ubiegłym roku podjęli inicjatywę utworzenia rozgrywek mini siatkówki, które odbywały się cyklicznie w sezonie 2017/ 2018. W sobotnim ( 13 października ) I turnieju Ligi Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców, na Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wadowicach, uczestniczyło 12 zespołów dziewcząt i 7 chłopców. Po rozegraniu kilkudziesięciu spotkań okazało się, że sobota była szczęśliwa dla dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach I miejsce ( Anna Galas, Malwina Gacur, Małgorzata Gajczak, Natalia Dyduch ) , MKS Skawa Wadowice – II miejsce oraz SP Wysoka  III m.. W kategorii chłopcy, na pierwszym miejscu uplasował się UKS Sokół Zator, na drugim  SP Wysoka, a na trzecim  SP Świnna Poręba. Fundatorem nagród był MKS Skawa Wadowice.

Kolejny turniej już w listopadzie w Zatorze. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów siatkówki, rodziców, kolegów i koleżanki do wspierania swoich drużyn dopingiem. zobacz zdjęcia

Napisz komentarz