Wycieczka na Halę Gąsienicową

Wycieczka na Halę Gąsienicową

W sobotę 6 października 2018 r. została zorganizowana wycieczka na Halę Gąsienicową  w ramach comiesięcznych sobotnich wycieczek. Wyjechaliśmy z Wadowic o godzinie 6 rano. Trasa przejazdu prowadziła przez Krowiarki, Chochołów. Wędrówkę rozpoczęliśmy z ronda na ulicy Bronisława Czecha, po 20 minutach dotarliśmy do Kuźnic. Na Halę Gąsienicową  wychodziliśmy szlakiem żółtym przez Dolinę Jaworzynki. Dochodząc na przełęcz między Kopami mogliśmy podziwiać profil Giewontu. Pogoda i widoczność były wymarzone, a wiejący halny nie był specjalnym problemem. W  drodze nad Czarny Staw Gąsienicowy pokazało się niesamowite otoczenie hali. Jak na dłoni doskonale było widać: Żółtą Turnię, Wierch Pod Fajki, Granaty, Kozi Wierch, Kościelec i Mały Kościelec, Świnicę, Pośrednią i Skrajną Turnię, Kasprowy Wierch. Na wszystkich zrobił duże wrażenie Czarny Staw. Wiejący wiatr wzbijał drobinki wody i wywoływał spore jak na rozmiary stawu fale. W sobotę w Tatrach było wielu turystów, w schronisku Murowaniec nie zabawiliśmy zbyt długo. Do Kuźnic schodziliśmy przez Skupniów Upłaz. Do Wadowic wróciliśmy przez godziną 19.00. W wycieczce uczestniczyło 51 osób. Spędziliśmy piękny dzień w niezwykłych „okolicznościach” krajobrazowych i przyrodniczych. Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas, w dzisiejszym zagonionym świecie jest to bezcenne. Tadeusz Włodek.

Do książeczki GOT wpisujemy: Grupa Górska T-01, T02  trasa:  Kuźnice – D. Jaworzynki – Czarny Staw Gąsienicowy – Boczań -Kużnice, Punktów: 21, Przewyższenie 603 m. zobacz zdjęcia   zobacz zdjęcia p. B. Studnickiej

Napisz komentarz