Żywa flaga

Żywa flaga

Każdy sposób zwrócenia uwagi na sprawy związane z historią Polski i postawami patriotyczno-obywatelskimi jest dobry. W piątek 12 października uczniowie klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych w wzięli udział w projekcie utworzenia  żywej flagi. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych przyszli do szkoły ubrani w czerwone koszulki, natomiast uczniowie klas siódmych, ósmej i klas gimnazjalnych przyszli ubrani na biało. O godzinie 11.15  wszyscy wyszli na boisko szkolne i „wypełnili” przygotowany zarys flagi. Ustawianie poszło dość sprawnie i można było zrobić zdjęcie „z lotu ptaka” (gniazdo znajdowało się w sali nr 1 na II pietrze). W przedsięwzięciu uczestniczyło ok. 250 uczniów. Dziękuję wszystkim uczniom którzy odpowiedzieli na  zaproszenie i przyszli do szkoły odpowiednio ubrani. Takie „akcje” bardzo integrują społeczność szkolną. W czwartek 18 października również uczniowie najmłodszych klas wraz z nauczycielami utworzyli flagę z udziałem białych i czerwonych baloników.

Zobacz zdjęcia    zdjęcia najmłodszych

Napisz komentarz