Przed nami Święta Bożego Narodzenia

Przed nami Święta Bożego Narodzenia

 Piątek 20 grudnia był ostatnim dniem 2018 roku w którym uczniowie byli obecni w szkole. Zgodnie z wieloletnią tradycją był to dzień wigilii klasowych, jasełek, śpiewania kolęd. Uczniowie klas 8a i 8b pod kierunkiem wychowawczyń pani Beaty Studnickiej i pani Dominiki Konopki, przygotowali inscenizację jasełek. Uczniowie wcielający się w poszczególne postaci, z dużym wyczuciem oraz zaangażowaniem grali swoje role. Całość przeplatana była kolędami wykonywanymi chóralnie i solowo. Julia i Emilia zaprezentowały się znakomicie. W scenariusz inscenizacji wplecione zostały współczesne wątki. Piękne stroje dopełniały walory estetyczne przedstawienia. Widzowie z dużym zainteresowaniem oglądali spektakl w wykonaniu ósmaków. Dziękujemy za przygotowanie i przedstawienie spektaklu który wprowadził nas w klimat nadchodzących świąt. Najmłodsze klasy zgromadziły się na śpiewaniu kolęd. Każda klasa przygotowała swój występ, zwracając uwagę na odpowiedni poziom śpiewu, stroje, a w niektórych przypadkach wykorzystując instrumenty muzyczne. Była również okazja do nagrodzenia uczniów biorących udział w konkursie na najładniejszy stroik świąteczny. 13 grudnia odbył sie konkurs historyczny „Drogi do niepodległości”. Uczestnicy tego konkursu oraz uczniowie wyróżnieni,  otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe. Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzę wszystkim ciepłej rodzinnej atmosfery, rozmowy, pogody ducha, miejsca w swoim sercu dla drugiego człowieka. Tadeusz Włodek. zobacz zdjęcia

Napisz komentarz