Dzień Liczby Pi

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez naszą szkołę z okazji Dnia Liczby pi.  14 marca 2019 r. będziemy po raz szósty obchodzili święto tej niezwykłej liczby. Proponujemy dwa konkursy: konkurs znajomości rozwinięcia dziesiętnego liczby pi i konkurs zadaniowy związany z zastosowaniem liczby pi w obliczeniach matematycznych. Zapewniamy dużo emocji przy próbie pobicia ubiegłorocznego rekordu znajomości  806 cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Ten budzący szacunek wynik uzyskał Pan Paweł Turek nauczyciel informatyki i wychowania fizycznego w naszej szkole. Uczniów zainteresowanych matematyką i lubiących rozwiązywać zadania tekstowe  zachęcamy do udziału w konkursie zadaniowym, a na rozgrzewkę proponujemy rozwiązać test z ubiegłego roku.

Uczniowie szkół podstawowych gminy Wadowice liczymy na Wasz udział w konkursach i wszystkim życzymy uzyskania wysokich wyników! 

Pliki do pobrania 


 

  

 

Napisz komentarz