Maciejowa 12-01-19

Maciejowa 12-01-19
W sobotę 12 stycznia odbyła się kolejna sobotnia wycieczka. W planie było przejście z Obidowej przez Stare Wierchy, Maciejową do Rabki. Ze względu na bardzo trudne warunki (ponad metr śniegu zalegającego na szlaku) oraz zapowiadane opady śniegu, zmieniono trasę wycieczki. Wędrowaliśmy z Rabki na Maciejową, schodziliśmy tą samą trasą do Rabki. Jeszcze w Wadowicach wszyscy uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani pysznymi babeczkami. Solenizantka pani Bogusia zrobiła tą niespodziankę.Wszyscy zgodnie odśpiewali tradycyjne „sto lat” i życzyli pani Bogusi dużo zdrowia. Rabka przywitała nas zwałami śniegu i prawdziwie zimową scenerią. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia przed pomnikiem św. Mikołaja wyruszyliśmy czerwonym szlakiem w kierunku schroniska pod Maciejową. Grupę prowadził Szymon z klasy 5c z niewielką pomocą swojego taty. W miarę zdobywania wysokości robiło się coraz bardziej „bajkowo”. Dzieci uczestniczące w wycieczce były szczęśliwe mając do dyspozycji śnieg w dowolnych ilościach. Podejście na Maciejową zajęło nam ponad 2,5 godziny. W schronisku nagroda-prawie godzinny odpoczynek. Nasza grupa zajęła prawie całe niewielkie schronisko. Zejście do Rabki było bardzo radosne, nasi „milusińscy” zjeżdżali na „jabłuszkach” lub bez nich. Wyprawa niesamowita. Zima w górach jest piękna. Takie refleksje towarzyszyły chyba wszystkim uczestnikom tej eskapady. Słowa uznania należą się najmłodszym turystom. Pomimo bardzo młodego wieku (4 lata!!!) znieśli trudy wycieczki znakomicie o czym świadczą załączone zdjęcia. Wszystkim serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas, było warto! Ponieważ nastąpiła zmiana trasy, wpis do książeczki GOT jest następujący:  Rabka – schronisko pod Maciejową- Rabka. Grupa górska B.Z. 05, punktów 14, przewyższenie 344 m.  Zobacz  zdjęcia z wycieczki na Maciejową    zdjęcia T.Płonki

Napisz komentarz