Teatr Banialuka

Teatr Banialuka

W dniu 11.03 najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili  Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielska- Białej i obejrzeli spektakl w reżyserii Lucyny Sypniewskiej: ” Tymoteusz wśród ptaków”. Celem wycieczki było umożliwienie dzieciom kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo oraz podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki oraz zachowania w teatrze. Jan Wilkowski powołał do życia postać Misia- Tymoteusza Rymcimci w latach 60-tych ubiegłego wieku. Cykl jego przygód, wystawianych na scenach lalkowych w całej Polsce to jedno z najciekawszych osiągnięć dramaturgii dziecięcej. Perypetie Tymoteusza nie straciły na aktualności. Miś  na scenie Teatru Banialuki z ogromnym wdziękiem i właściwym sobie poczuciem humoru, w atmosferze zabawy, zadał kluczowe pytania o istotę odpowiedzialności i wzajemnej troski i tym samym bardzo przypadł do gustu młodym widzom. A.Świątek, A.Hałat. zobacz zdjęcia

Napisz komentarz