Wyjątkowe spotkanie

Wyjątkowe spotkanie

29 marca w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Jego początki sięgają kilku lat wstecz. W 2009 roku młodzież naszego gimnazjum pod opieką pani Joanny Bartkowiak podjęła się realizacji nietypowego projektu edukacyjnego. Uczniowie zainteresowali się osobą Komendanta Legionów Polskich Generała Karola Trzaska Durskiego, który spoczywa na wadowickim cmentarzu. Postanowili pod opieką nauczyciela, dotrzeć do osób z nim związanych. Wysłany wówczas przez nauczyciela list do mieszkających w Warszawie bliskich z rodziny Generała,  doczekał się odpowiedzi dopiero po dziesięciu latach. Pani Hanna Trzaska Durska skontaktowała się z p. Bartkowiak, by umówić spotkanie. Kiedy do niego doszło, przekazała informacje na temat losów nie tylko Generała, ale również pozostałych członków rodziny Trzaska Durskich, o których bohaterstwie i patriotyzmie pisze książkę.
Ta wyjątkowa rozmowa zapadła w serca wszystkich jej uczestników. Pan Dyrektor zobowiązał się, że uczniowie klasy 6b otoczą opieką grób i będą pamiętać o losach spoczywającego w nim bohatera. zobacz zdjęcia

Napisz komentarz