Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W  dniach 6 do 8 maja uczniowie klasy 6b, 8b i 8a wybrali się na wycieczkę do stolicy Polski.Pierwszego dnia młodzież zebrała się o godz. 6:00 obok Kościoła Św. Piotra w Wadowicach. Podróż autokarem trwała 6 godzin. Około godz. 12:00 uczniowie dojechali do Warszawy, zjedli obiad w restauracji SOSISER, a następnie udali się na ul Wiejską, by zwiedzić sejm i senat. Tam zobaczyli salę obrad i makietę budynku. Ostatnią atrakcją tego dnia było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie dzieci mogły poznać prawdziwe oblicze wojny i powstańczych trudów. Po wizycie w Muzeum klasy wyruszyły na kolację, a później do hotelu pielęgniarskiego, gdzie spały dwie noce. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od śniadania i wyruszenia na Stare Powązki. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć m.in. grób ofiar katastrofy smoleńskiej, grób piosenkarki „Kory”, a także krzyże brzozowe powstańców i żołnierzy walczących o wolność Polski. Następnie odbył się spacer po Warszawie. Zwiedzanie Krakowskiego Przedmieścia, Starego Rynku, Pomnika Małego Powstańca, Grobu Nieznanego Żołnierza i Placu Zamkowego wraz z Zamkiem. O godz. 16:00 wycieczka dotarła do Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędziła dwie godziny na doświadczeniach – od fizyki do puszczania ogromnych baniek. Na koniec dnia klasy odwiedziły Łazienki Królewskie, zobaczyły Pomnik Chopina, Pałac na Wyspie i amfiteatr. Po całym dniu uczniowie wrócili na kolację i ostatni nocleg. Trzeci, ostatni dzień rozpoczął się śniadaniem i wyjściem na „Ogrody na Dachu” Biblioteki Uniwersyteckiej. Potem uczniowie odwiedzili Stadion PGE Narodowy. Odbyli również podróż metrem, a następnie obejrzeli panoramę miasta ze szczytu Pałacu Kultury. Po południu wycieczka spędziła wolny czas w galerii  Złote Tarasy. Wyjazd z Warszawy miał miejsce o godz. 15:00. W doskonałych humorach uczniowie wrócili do Wadowic ok. 21:00. Nie było osoby, która nie byłaby zadowolona z wycieczki, w czasie której dzieci zobaczyły miejsca ważne dla każdego Polaka. Uczniowie z wielkim optymizmem czekają na następną wyprawę. Marcin Bieniek klasa 6b Zobacz zdjęcia  zdjęcia P. Bartkowiak

Napisz komentarz