Wycieczka klasy 1a i 1b

Wycieczka klasy 1a i 1b

24.05.2019 klasy 1a i 1b wybrały się na drugą wycieczkę szkolną. Tym razem dzieci ze swoimi paniami pojechały do Krakowa. Tam z samego rana gościły w Manufakturze cukierków CiuCiu, gdzie obserwowały i zapoznawały się z ręcznym sposobem wytwarzania karmelków  o smaku żurawinowym . Dowiedziały się czym się barwi , skleja cukierki, w jaki sposób słodki, czerwony kształt owocu umieścić w samym środku cukierków  i jaka temperatura jest potrzebna do ich wytworzenia.  Na koniec wizyty w  fabryce cukierków każdy z uczestników otrzymał  paczuszkę słodkich pyszności.  Następnie dzieci przeszły na Stary Rynek. Tam usłyszały legendę o wieżach Kościoła Mariackiego i udały się do Sukiennic na poszukiwanie rekwizytu z legendy. Po odnalezieniu zagadkowego przedmiotu, każdy z uczestników wycieczki miał odrobinkę czasu na zakup małej pamiątki. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w teatrze Groteska. Tam pierwszaki oglądały przedstawienie „Brzydkie kaczątko”. Baśń bardzo się podobała  a jej nowoczesna wersja niejednemu wycisnęła łezkę z oka. Po tylu wrażeniach wszyscy szczęśliwie dojechali do domu w godzinach popołudniowych. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz