Wycieczka klasy 7a i 7b

Wycieczka klasy 7a i 7b

8 maja 2019 r. klasy siódme wraz z opiekunami wybrały się na jednodniową wycieczkę na Słowację. Już podczas podróży autokarem towarzyszyły nam przepiękne widoki. Góry pokryte śniegiem prezentowały się niesamowicie. Po dotarciu do Starego Smokovca udaliśmy się do Tricklandii – parku rozrywki, który ma w swojej ofercie wyjątkową galerię sztuki opartej na iluzji optycznej, tzw. Trick – art. W Tricklandii mieliśmy do czynienia z rzeczywistością rozszerzoną, lustrzanym labiryntem i komorami antygrawitacyjnymi. Tematyka tej wystawy związana jest z motywami słowackich legend ludowych, baśni, miejscowości i zamków. Następnie udaliśmy się do Bachledowej Doliny, gdzie we wrześniu 2017 r. została oddana do użytku ścieżka w koronach drzew. Ścieżka ta ma długość 1234 m i składa się z drewnianego chodnika zawieszonego wysoko nad drzewami  i 32  metrowej wieży widokowej w kształcie spirali. Chodnik podtrzymywany jest przez bardzo wysokie, drewniane słupy. Podczas tego niesamowitego spaceru podziwialiśmy las z lotu ptaka oraz piękne panoramy m.in.  Tatr, Pienin i Gorców. Na samym czubku wieży widokowej czekała na nas kolejna atrakcja, a mianowicie zawieszona w powietrzu sieć, na którą nie wszyscy mieli odwagę wejść. Dało się odczuć podwyższony poziom adrenaliny gdyż 32  metrowa przepaść robi wrażenie i może sparaliżować. Po tym niecodziennym spacerze zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do Wadowic. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz