Szkolny Dzień Teatru

Szkolny Dzień Teatru

Jak to możliwe, że w jednym miejscu i o jednej porze spotykają się ze sobą Mieszko I,  Zeus, Bazyliszek, Mikołajek wraz z Jasiem i Małgosią? Takie wyjątkowe sytuacje umożliwia magia teatru. W naszej szkole 5 czerwca 2019 roku odbył się kolejny Szkolny Dzień Teatru, Uczniowie klas od 4 do 7 przedstawiali przygotowane przez siebie krótkie przedstawienia teatralne. Klasa 4a pod okiem wychowawczyni Pani Magdaleny Bobik zaprezentowała fragmenty „Bazyliszka”. Dzieci klasy 4b i ich Pani Renata Kowalczyk rozbawili nas do łez scenami z lektury „Mikołajek i inne chłopaki”. Uczniowie klasy 5b przenieśli nas do czasów starożytnych w napisanej przez jedną z uczennic sztuce „Na Olimpie”. Klasa 5c i Pani Barbara Filek zaprezentowała się w przedstawieniu „Rozmowy z Bogiem”, natomiast wraz z klasą 6a i Panią Marta Wyką uczestniczyliśmy w lekcji lekcji języka angielskiego. Na lekcję historii zabrała nas z kolei klasa 7b i Panie Maria Filek oraz Renata Janiczak. Klasa 6b i ich Pani Joanna Bartkowiak – jednocześnie opiekun Szkolnego Koła Teatralnego i pomysłodawca Festiwalu – zaprezentowała przedstawienie „Bajka – Niebajka”. Na koniec uczniowie klasy 6c ze swoją wychowawczynią Panią Anną Janik – Lempart przedstawili klasyczną wersję baśni o Jasiu i Małgosi.Na szczególną uwagę zasługuje występ klasy 7a. Uczniowie wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Gajczak w spektaklu napisanym przez Dominika Zawiłę „Klasa 7a dwadzieścia lat później”, zabrali nas na wycieczkę do przyszłości i ukazali, jak być może potoczą się ich losy.  Uroku wszystkim przedstawieniom dodała niewątpliwie samodzielnie przygotowana scenografia, kostiumy, muzyka. Młodzi widzowie swoim zachowaniem i brawami okazali szacunek pracy, jaką ich koledzy włożyli w przygotowanie spektakli. Każda klasa, która przygotowała etiudę, otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodycze dla uczniów. Kolejny Szkolny Dzień Teatru dostarczył uczniom i nauczycielom wiele emocji i teatralnych przeżyć. Zobacz zdjęcia

 

Napisz komentarz