Wycieczka z Targoszowa na Leskowiec

Wycieczka z Targoszowa na Leskowiec

W sobotę 15 czerwca przyszedł czas na ostatnią w tym roku szkolnym „sobotnią” wycieczkę. W planie wycieczki było przejście żółtym szlakiem z Targoszowa na Leskowiec i Groń Jana Pawła II. Piękna pogoda sprzyjała wędrowaniu choć mogło być nieco chłodniej. Pierwszy przystanek miał miejsce przy „kapliczce górniczej” na wzniesieni Gronik. W XIX w. w rejonie Targoszowa wydobywano rudę żelaza którą przewożono do zakładów hutniczych w Makowie Podhalańskim, Ślemieniu. Z tego czasu pozostały ślady odkrywek oraz kapliczki wotywne. W czasie podchodzenia na Leskowiec na południu towarzyszyła nam piękna panorama na Beskid Żywiecki, z Babią Górą, Jałowcem, Policą, Solniskiem.  W bardzo dobrym tempie dotarliśmy na Leskowiec. Tu czekała nas niespodzianka! powitały nas panie Bożena i Weronika Gibas które podchodziły z Rzyk – gratuluję poczucia wspólnoty. Najmłodsi uczestnicy wycieczki (nieco starsi również) dali pokaz umiejętności akrobatycznych. Energia nie opuszczała naszych milusińskich. W schronisku był czas na relaks, rozmowy – bez presji czasowej. Ostatnim etapem wycieczki było wyjście do sanktuarium Jana Pawła II. Należy dodać ze duchowo uczestniczyliśmy w XXXVIII Rajdzie Szlakami Jana Pawła II który był zorganizowany 9 czerwca. Karol Wojtyła bardzo często bywał na Leskowcu, kochał góry, przyrodę, ludzi … Schodziliśmy nartostradą do Ponikwi gdzie czekał autokar. To jest już koniec. W tym roku szkolny odwiedziliśmy: Czarny Staw Gąsienicowy, Śnieżnicę, Ćwilin, Maciejową, Kamienniki, Żar, Turbacz, Leskowiec. Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas, za życzliwość, uśmiech. Do zobaczenia! zobacz zdjęcia      Zdjęcia T.Płonki

Trasa Wycieczki:  Targoszów-Leskowiec – Groń Jana Pawła II -Ponikiew, Grupa Górska BZ-03, 16 pkt. GOT, 454 m przewyższenia.

 

Napisz komentarz