Lanckorona magiczne miejsce

Lanckorona magiczne miejsce

Z okazji Dnia Regionalnego klasy piąte wybrały się 19 września do Lanckorony pod opieką pań wychowawczyń: Renaty Kowalczyk, Magdaleny Bobik oraz pań opiekunek: Janiny Kajdas i Benildy Peny. Program wycieczki obejmował: Warsztaty rękodzieła w Gminnym Ośrodku Kultury-dekorowanie aniołów, zwiedzanie izby regionalnej, spacer po lanckorońskim rynku, pobyt w ruinach zamku Kazimierza Wielkiego. Lanckorona jest wyjątkową miejscowością z bardzo bogatą historią. Gotycki kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, domy w rynku z charakterystycznymi podcieniami, ruiny zamku – to świadkowie historii. Jeżeli jesteśmy odpowiednio otwarci i mamy trochę wyobraźni potrafią przemówić do nas i opowiedzieć „jak drzewiej bywało”. Wychowawca klasy 5b Renata Kowalczyk. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz