BohaterON

BohaterON

Dnia  08.10.2019 roku klasa 6 a brała udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON w Twojej szkole.  W związku z tym na lekcji historii dowiedzieliśmy się kiedy i dlaczego wybuchło Powstanie Warszawskie,  a także poznaliśmy problemy, z jakimi  borykali się młodzi ludzie w tych trudnych czasach. Następnie rozwiązywaliśmy zadania związane z budowaniem barykady, pakowaniem apteczki sanitariuszy, szukaniem wyjścia z labiryntu czy też rozszyfrowywaniem wiadomości od dowódcy. Z kolei na lekcjach języka polskiego, po zapoznaniu się z historiami konkretnych powstańców, każdy z nas napisał list lub kartkę do wybranego bohatera tamtych wydarzeń, aby pokazać, że pamiętamy o uczestnikach Powstania Warszawskiego. Teraz nasze prace zostaną przesłane do Fundacji Rosa, która przekaże przesyłki wszystkim adresatom. Udział w akcji był dla nas ciekawym sposobem na poznawanie niezwykle trudnej historii Polski XX wieku. Szkolny koordynator akcji- Justyna Klink-Mroczek. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz