Tampere

Tampere
W pierwszym tygodniu ferii zimowych (27.01- 30. 01.2020) trójka nauczycieli języka angielskiego – Pani Dyrektor Barbara Bałys, Pani Karolina Gębala oraz Pan Seweryn Wojas we współpracy z Panem Łukaszem Putyrą oraz Panem Aleksandrem Schejbalem z Centrum Edukacyjnego EST wyruszyła na niesamowitą wyprawę do Finlandii. Miejscem docelowym podróży było miasteczko Tampere, usytuowane na północ od stolicy – Helsinek. Celem wyjazdu było uczestnictwo w międzynarodowym projekcie
‚Game- based learning across the curriculum’, który jest innowacją w świecie edukacji. Projekt bazuje na nauce wszystkich przedmiotów szkolnych poprzez gry komputerowe. Twórcami gier są ich wielcy pasjonaci –
Mikael Uusi-Mäkelä oraz Santeri Koivisto, którzy wprowadzili nauczycieli w świat edukacyjnej zabawy.
W ciągu kilku dni poznali oni projekt nie tylko od strony teoretycznej, ale również praktycznej, gdyż sami wcielili się w rolę uczniów. Nasi nauczyciele wraz z grupą nauczycieli z Portugalii testowali w fińskiej szkole gry z przedmiotów takich jak biologia czy fizyka. Dzięki wizycie w placówce mieli okazję zaobserwować życie uczniów, zjeść tradycyjny szkolny posiłek a nawet wziąć udział w lekcjach. Wizyta w Finlandii była świetną okazją do poszerzenia kompetencji zawodowych oraz nawiązania międzynarodowej współpracy, czego kontynuacją będzie realizacja projektu Centrum Edukacyjnego EST w naszej placówce w kolejnym roku szkolnym. W czasie wyjazdu nauczyciele zwiedzili również kilka interesujących miejsc, które przedstawione są na poniższej fotorelacji. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz