Konkurs matematyczny MATMAX

Konkurs matematyczny MATMAX

W dniu 4.03.2020 r.w Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni został przeprowadzony Gminny Konkurs Matematyczny „MATMAX, czyli matematyka na maxa” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Wadowic.  Konkurs skierowany był do uczniów klas 7-8 SP, szczególnie uzdolnionych i wykazujących zainteresowanie matematyką.

W konkursie wzięło udział 12 drużyn. W skład każdej z nich wchodziła trzy osobowa ekipa uczniów, reprezentująca szkoły podstawowe z Gminy Wadowice.  Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu 35 zadań zamkniętych, a drugi – 8 zadań otwartych.
Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali następujący uczniowie: Amelia Zawiła z kl. 7a, Patryk Szarnicki z kl.7c oraz Mateusz Jachimczyk z kl.8b. Po trzygodzinnych, zaciętych zmaganiach z „Królową nauk” okazało się, że nasza dzielna drużyna zdobyła pierwsze miejsce! Gratulujemy pięknego sukcesu, zaangażowania i bardzo godnego reprezentowania naszej szkoły!

 

Napisz komentarz