Wakacyjny Mistrz Ortografii

Uczennice naszej Szkoły z klasy 7c: Ola Frączek oraz Magdalena Ogiegło wzięły udział w konkursie dla osób, którym rozwiązywanie dyktand sprawia przyjemność. Była to II edycja ogólnopolskiego konkursu ortograficznego pod nazwą ?Wakacyjny Mistrz Ortografii?. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, lecz konsekwencją i systematycznością. Konkurs rozpoczął się bowiem w piątek 26 czerwca, a trwał aż do 7 września 2020 r. Składał się on z 5 dwutygodniowych etapów + Wielkiego Finału. Uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli.  Im więcej dyktand uczestnik rozwiązał poprawnie, tym więcej punktów otrzymał, co wpływało na wyższą pozycję w rankingu. Niestety, strona nie działała poprawnie do końca zmagań, toteż szanse zostania Mistrzem Ortografii okazały się nie być równe dla wszystkich. Pomimo to uczestniczki z naszej Szkoły twierdzą zgodnie, iż pisanie dyktand okazało się dla nich wciągającą zabawą i dobrą nauką ortografii. Ola zajęła wysoką 69 lokatę w Polsce, uzyskując 13 395 punktów. Obydwie uczennice napisały w czasie wakacji kilkaset dyktand. Gratulujemy pracowitości!