#Szkoła Pamięta

#SzkołaPamięta to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej upamiętniająca ważne rocznice i wydarzenia historyczne. Kończy się listopad – szczególny miesiąc , w którym nasze serca i myśli biegną ku temu – co minęło, do tych – którzy odeszli. Jest to również czas pamięci o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

Tegoroczna edycja akcji #SzkołaPamięta skupiała się na historii małych ojczyzn oraz pamięci o lokalnych bohaterach. Działania podjęte w naszej szkole to między innymi gazetki ścienne dotyczące Święta Zmarłych i Święta Niepodległości oraz te bardziej wirtualne i multimedialne, czyli prezentacje: uczniowie z klas 4b wykonali prezentację „Muzeum, którego nie ma” o Dworku Emila Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym, natomiast uczniowie z klasy 8b przygotowali prezentacje dotyczące Wadowic, miejsc pamięci w naszym mieście oraz sławnych Wadowiczan, m. in. Św. Jana Pawła II.

Prezentacja Natalia Dudziak

Prezentacja autorstwa Pani dr Wiesławy Wójcik