Mali Wielcy Czytelnicy

Mali Wielcy Czytelnicy

Nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły wiedzą, że czytanie ma mnóstwo zalet pozwala rozwinąć wyobraźnię, zyskać wiedzę i bogate słownictwo, zdobyć wykształcenie, nauczyć się wyrażania własnego zdania. Oswajanie dziecka z książkami to doskonała inwestycja w jego przyszłość- pomaga poradzić sobie z emocjami, lepiej rozumieć siebie      i innych ludzi, a  przede wszystkim daje ogromną przyjemność. Dlatego rodzice uczniów naszej zerówki we współpracy z wychowawcami zadbali o to, by dzieci miały okazję polubić książki. Na prośbę nauczycieli w ramach propagowania czytelnictwa rodzice raz     w miesiącu czytali swojemu dziecku książeczkę (opowiadanie, bajkę, wiersz lub inną dowolną pozycję książkową dla dzieci z domowej biblioteczki). Zadaniem ucznia było wykonanie ilustracji  według własnego pomysłu i inwencji twórczej oraz oddanie jej wychowawcom ( jedną kartę w miesiącu). Dzieci wzorowo poradziły sobie z tym zadaniem, za co otrzymały pamiątkowy dyplom. Brawo dla naszych rodziców, którzy czytając swojemu dziecku byli świadkami oraz towarzyszami wielu pięknych dziecięcych przeżyć    i przygód. To cenne doświadczenie, które z pewnością zapisze się na zawsze w pamięci dziecka. Dziękujemy rodzicom za wytrwałość  i zaangażowanie, a przede wszystkim  gratulujemy postawy naszym Małym Wielkim Czytelnikom. Agnieszka Hałat i Anita Świątek.

Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz