Międzynarodowe spotkanie GBL w Wadowicach

Międzynarodowe spotkanie GBL w Wadowicach

W ubiegłym tygodniu naszą szkołę odwiedzili partnerzy, z którymi wspólnie realizujemy projekt Game Based Learning across the Curriculum (GBL) Centrum Edukacyjnego EST z Wadowic. Byli to przedstawiciele strony fińskiej z Tampere, nauczyciele z lizbońskiej szkoły z Portugalii oraz oczywiście przedstawiciele ESTa. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, goście zwiedzili naszą szkołę, Wadowice, Auschwitz i Kraków. W trakcie międzynarodowego spotkania omówione i podsumowane zostały zajęcia GBL, które odbywały się w Polsce i Portugalii, zaplanowano również działania na najbliższe miesiące. Opracowane zostały scenariusze lekcyjne związane z edukacyjnymi wersjami gier komputerowych Teachergaming (w powiązaniu z podstawą programową szkoły podstawowej, a w przypadku Portugalii z podstawą programową liceum, ponieważ projekt był realizowany w szkole ponadpodstawowej), które w najbliższym czasie zostaną opublikowane. Planowane są również działania, dzięki którym nauczyciele i uczniowie z innych szkół poznają bliżej GBL.

Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz