Wakacyjna wycieczka

Wakacyjna wycieczka

Wykorzystując „okno pogodowe” w sobotę 17 lipca odbyła się wycieczka w ciekawe miejsca Beskidu Małego. W Kocierzu Rychwałdzkim obok kaplicy był początek wędrówki. Wyruszyliśmy zielonym szlakiem w kierunku Łysiny małej wioski pod Ścieszków Groniem. Łysina oferuje wspaniałe panoramy z wieży widokowej na Beskid Żywiecki, Śląski a nawet Tatry. Po odpoczynku na śniadanie, wyruszyliśmy zwiedzać ciekawe piaskowcowe wychodnie skalne „Zamczyska”. Była okazja do poznania ciekawostek geologicznych związanych z tym terenem. Zielony szlak prowadził na wschód w kierunku Gibasówki. Cisza, piękna przyroda stwarzały okazję do pełnego wypoczynku. Po drodze spotkaliśmy ofiarę wyładowań atmosferycznych, świerka spalonego przez piorun. „U Staszka” na Gibasach zasłużony odpoczynek na pięknej zielonej trawce. Schodziliśmy (bez szlaku) do doliny Kocierki gdzie zakończyliśmy sobotnie wędrowanie. Słowa uznania dla Przemka i Szymona Ogiegłów i Aleksa Jabłońskiego za pilne śledzenie mapy i pilnowanie szlaku. Tadeusz Włodek.

Do książeczki GOT wpisujemy: trasa- Kocierz Rychwałdzki i Łysina- Kucówki- Gibasówka- dolina Kocierki. Punktów 14, różnica wysokości 326 m, grupa górska BZ.03

Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz