Wycieczka na Hrobaczą Łąkę

W sobotę 2 października 50 uczniów, rodziców, nauczycieli i sympatyków górskich wędrówek uczestniczyła w wycieczce na Hrobaczą Łąkę. Pogoda wymarzona: ciepło, bezchmurne niebo, lekki wiatr. Takie warunki sprzyjały wycieczkowiczom. Wędrówka rozpoczęła się na przełęczy Przegibek. Niebieski szlak prowadził w kierunku Gaików. Po dojściu na polanę pod Gaikami był czas na posiłek oraz na zapoznanie się z historią budowy zapór tworzących kaskadę Soły. Kolejny przystanek był na przełęczy „U Panienki” nad Kozami. Pamiątkowe zdjęcie i ruszyliśmy w drogę, na nieodległą Hrobaczą Łąkę. Przy schronisku był czas na odpoczynek, rozmowy dorosłych i zabawy dzieci. Czas płynął bardzo sympatycznie. Pod krzyżem Trzeciego Tysiąclecia zdjęcie oraz podziwianie rozległych panoram aż po jezioro Goczałkowickie, czerwonym szlakiem schodziliśmy do zapory w Porąbce. Część grupy  zdobyła Bujakowski Groń. Po krótkim odpoczynku pod zaporą, przyszła pora na powrotną podróż autokarem do Wadowic. Dziękuję wszystkim uczestnikom za bardzo miłą atmosferę i mile spędzony sobotni czas. Gratulacje dla najmłodszych uczestników wycieczki z przedszkola i klas pierwszych: Szymon, Alicja, Laura, Miłosz, Weronika, Jaś – macie zadatki na dobrych turystów. Do książeczki GOT wpisujemy: Przegibek-Gaiki-U Panienki- Hrobacza Łąka-Zapora w Porąbce. Punktów 13, grupa górska:BZ03, różnica wysokości 165 m.

Zdjęcia pana Płonki