Wycieczka na Szczebel

Wycieczka na Szczebel

Szczebel to szczyt w północno-zachodniej części Beskidu Wyspowego. Wznosi się nad doliną Raby w rejonie miejscowości Kasinka Mała, Lubień, Glisne. W sobotę 14 maja przy pięknej wiosennej pogodzie 53 uczniów, rodziców i nauczycieli podjęło przyjemny trud zdobycia tej góry. Wyruszyliśmy czarnym szlakiem z Kasinki Małej. Podejście na Szczebel jest jednym z trudniejszych w Beskidzie Wyspowym. Ale nie było tak źle! Urozmaicona trasa, liczne wychodnie skalne, piękna wiosenna przyroda ułatwiły górską wędrówkę. Piękne panoramy ze szczytu wynagrodziły wszelkie trudy podejścia. W kierunku wschodnim podziwialiśmy Lubogoszcz, Snieżnicę, Ćwilin, Mogielicę, Ciecień, Grodzisko, Łysinę i Lubomir … Schodziliśmy do Lubnia po drodze zwiedzając jaskinię szczelinową Zimna Dziura. Wycieczka dostarczyła wielu przyrodniczych i krajoznawczych obserwacji. Dziękuję wszystkim uczestnikom za mile spędzony sobotni południowy czas. Do książeczki GOT wpisujemy: Kasinka Mała – Szczebel – Lubień. Punktów 15, grupa górska BZ.06, różnica wysokości 600m.

Zobacz zdjęcia

Zdjęcia pana Płonki

Napisz komentarz